Archiwum

 

Aktualności

17.08 Wybór ofert

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw CUIAVIA - dalej nazywanym "Zamawiajacym" - Zapytaniem ofertowym z dnia 8 sierpnia 2018 r. na podstawie Art. 93 ust. 1 pkt 4 Ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający nie dokonuje wyboru oferty na realizację zadania ponieważ cena przełożona w ofercie z najniższą ceną jest wyższa niż Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie tego zamówienia.

 

08.08 Zapytanie ofertowe

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zarząd Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw CUIAVIA zwraca się o przedstawienie oferty cenowej na zadanie: koordynowanie projektu „Pan Jabłuszko i Pani Marchewka zdobywają serca Polaków, a co wtedy robi Pan Brokuł”, realizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia, w dniach 20 sierpnia 2018 do 15 grudnia 2018 r.,

 

03.06 Bądźmy Razem - Dzień Dziecka 26 maj 2018

 

26maj1

   Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę 26 maja 2018 r. na Polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku odbyła się impreza „Bądźmy razem” pod patronatem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Księdza Biskupa Jana Tyrawy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy P. Rafała Bruskiego. Stowarzyszenie CUIAVIA było jednym z organizatorów tego dziecięcego święta.

 

13.03 Konferencja z udziałem Przedstawicieli Agend Rolniczych.

Tematyka konferencji 9 marca w Lipiu:

Sytuacja sektora owoców i warzyw - osiągnięcia i zagrożenia. Potencjał produkcyjny regionu kujawsko - pomorskiego  w produkcji owoców i warzyw. Rozwój eksportu z wykorzystaniem posiadanej infrastruktury. Dyktat sieci handlowych. Działania promocyjne Stowarzyszenia, współpraca z Caritas, fundusz promocji. 

18.01 Współpraca z Caritas

Caritas Diecezji Bydgoskiej podziękował Darczyńcom w ramach pomocy poszkodowanym w czasie nawałnic w 2017 roku oraz tym, którzy dostarczyli warzywa na akcję „Bezpieczny Mikołaj”.

 

08.12 Bezpieczny Mikołaj

Informujemy, iż w dniu 7 grudnia na hali Łuczniczki w Bydgoszczy odbyła się impreza Bezpieczny Mikołaj organizowana przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji, w której uczestniczyliśmy jako współorganizatorzy. Głównym celem mikołajkowego spotkania dla dzieci szkolnych z naszego regionu było bezpieczeństwo dzieci na drogach.

 

11.10 CUIAVIA dalej pomaga!

Po zaniesionej pomocy dla gminy Sośno w postaci 10-ciu ton pszenicy, Członkowie Stowarzysznia Producentów Owoców i Warzyw CUIAVIA (Grupy Producenckie: Dewika; Oleris; Lu Vega; Vegro i Czajkowscy) z dyrektorem Wojciechem Muszyńskim  w dniu 9.10 przekazało rolnikom dotkniętym klęską sierpniowych wichur tym razem z gminy Szubin, za pośrednictwem Caritas, 10 ton pszenicy konsumpcyjnej, oraz 20 ton marchwi.

 

11.10 Cuiavia z pomocą dla Sośna

Caritas  Diecezji Bydgoskiej przekazała 10 ton ziarna pszenicy pod zasiew do gminy Sośno od Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw „Cuiavia” Dzięki temu darowi rolnicy z gminy Sośno będą mogli ograniczyć skutki zniszczeń rolnych wyrządzonych podczas sierpniowych nawałnic.

 

13.12 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2013r

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2013r.

Stowarzyszenie Cuiavia skierowała do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby

następujące pisma:

  1. Pismo z dn. 03.12.2013r.
  2. Pismo z dn.12.12.2013r.

 

 

 

28.05 Nowy członek Stowarzyszenia

Z przyjemnością informujemy, że dnia 6 maja br. Zarząd Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw „CUIAVIA” przyjął nowego Członka Wspierającego Stowarzyszenia - Grupę Producentów Owoców i Warzyw Warpol Sp. z o.o. z siedzibą w Radziejowie.

Nowy członek został oficjalnie przedstawiony podczas Walnego Zebrania Członków Zwyczajnych, które odbyło się 17.05.2013r. w hotelu Daglezja w Przysieku.

 

20.02 Stowarzyszenie CUIAVIA na targach Fruit Logistica 2013

Fruit Logistica bannerChcielibyśmy poinformować, iż członkowie Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw CUIAVIA wzięło udział w największych na świecie targach świeżych owoców i warzyw na rynku Fruit Logistica w Berlinie.

 

15.02 Większy eksport pomidorów w 2012 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało, że w 2012 roku od stycznia do listopada eksport świeżych pomidorów wzrósł aż o 28% (porównaniu do 2011 r.) i wyniósł 92,5 tys. t. Eksportowaliśmy głównie do Rosji (42%) oraz krajów UE (36%).

 

07.02 Ukraina eksportuje coraz więcej marchwi

Druga połowa 2012 roku to rekordowy wzrost eksportu marchwi na Ukrainie. Od lipca do końca grudnia minionego roku Ukraina wyeksportowali 20 razy więcej tego warzywa (aż 1,5 tys. ton) niż w analogicznym okresie w roku 2011 (70 ton).

 

30.01 Rosjanie wybierają polskie jabłka

Rosjanie bardzo polubili polskie jabłka. Świadczy o tym spore zainteresowanie Rosji importem naszych jabłek. Jak informuje prezes Związku Sadowników RP – Mirosław Maliszewski najbardziej poszukiwaną odmianą jabłek jest odmiany idared.

 

21.12 „Proces połączenia Auchan i Real potrwa ponad rok”

AuchanZdaniem Krzysztofa Badowskiego partnera zarządzającego Roland Berger Strategy Consultants połączenie Auchan i Reala przyniesie wiele korzyści, partner zarządzający Roland Berger Strategy Consultants. Cały proces potrwa jednak jeszcze ponad rok.

 

14.12 Spotkanie członków SPOIW Cuiavia

07.12.12.01W miniony piątek, 07.12.12 r., w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Przysieku, spotkali się członkowie naszego Stowarzyszenia. Celem spotkania było omówienie najistotniejszych zmian w projektach nowelizacji rozporządzeń ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie:

 

11.12 Sycylijskie pomidory

DSC 0191Od 1 stycznia 2014r. zaczyna obowiązywać system Integrowanej Ochrony Roślin. System będzie obowiązywał wszystkich Producentów Rolnych. W ramach przygotowania producentów do zasad Integrowanej Ochrony Roślin, członkowie Grup Producentów (GP) z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w wyjeździe studyjnym na Sycylię, który odbył się w dniach 26.11-02.12 2012 roku.

 

26.11 Grupa Wigor najlepszym producentem mieszanki sałat

W Toruniu wybrano „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw". Zwycięzcami okazały się kiełbasa, mieszanka sałat i wódka. Producenci wybranych produktów zaprezentują się na targach żywności Gruene Woche w Berlinie.

 

23.11 Agro-klaster

Aby zapewnić państwom Unii Europejskiej długoterminowe bezpieczeństwo żywnościowe, konkurencyjność oraz opłacalność produkcji na Kongresie Europejskich Organizacji i Spółdzielni Rolniczych Copa-Cogeca 2012 w Budapeszcie zaproponowano utworzenie Agro-klastra.

 

14.11 Drogie sadzonki drzew

Sadownicy z województwa świętokrzyskiego alarmują o zbyt wysokich cenach za sadzonki drzew owocowych. W tej chwili rolnicy muszą już płacić 30 zł za drzewko. Przy takich cenach sadownicy nie będą odnawiać i rozszerzać upraw.

 
 
 

Nasze marki

Partnerzy